چطور با برنامه پزشکی و ورزشی به اندام ایده آل مناسب خود برسیم؟

استفاده کننده گان از نیم تنه ها همیشه ورزشکاران و بانوانی با اندام ایده ال نیستند. اگر فکر می کنید اندام مناسبی ندارید و اضافه وزن کلافه تان کرده این مقاله را حتما بخوانید.

اولین سوالی که از هر بانویی پرسیده می شود، اندام ایده آل شما چه ویژگی هایی دارد؟ اگر تبلیغات رسانه ها، حضور سلبریتی ها همچنین توصیه های پزشکی به شما این پیام را رسانده که چاق هستید پیش از توجه به آنچه که در محیط پیرامون خود می بینید ابتدا دلیل و انتخاب اندام ایده آل خود را روی کاغذ مشخص کنید.

شاید کاهش کمی وزن با کمک گرفتن از رژیم غذایی به اندام دلخواه خود دست پیدا کردید. ما برخی از فاکتورهای مهم در مورد اندام ایده آل را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و پس از آن به بررسی روش های مناسب لاغری یا کاهش وزن می پردازیم.

اندام ایده آل

مهمترین عوامل مهم برای رسیدن به تعریف صحیح اندام ایده ال در نظر گرفتن قد است. از انجایی که نقش ژنتیک در شکل گیری اندام تاثیر بسزایی دارد بهتر است اندامی را الگو خود قرار دهید که متناسب با آناتومی فعلی بدن شما باشد. مثلا ظرافت برخی قسمت ها مانند استخوان لگن، کشیدگی انگشتان و بلندی یا کوتاهی بالاتنه نسبت به پاها نباید نادیده گرفته شود. این خصوصیات حتی بر اثر شرایط جغرافیایی متفاوت در نظر گرفته می شود.

خانم های اروپایی معمولا با ظرافت اندامی بیشتر در تبلیغات نشان داده می شوند و زنان آفریقایی با اندامی درشت تر این تفاوت ها را به خوبی نشان می دهند.

بعد از در نظر داشتن کلیه این فاکتورها و تاثیر ان در شکل گیری وزن و اندام فعلی به برخی مشکلات جسمی و روانی اشاره خواهیم کرد که در افزایش و یا کاهش ناگهانی وزن تاثیر زیادی دارند.

مشکلات جسمی مانند تیروئید یا دیابت معمولا به کاهش و یا افزایش ناگهانی وزن منجر می شود در حقیقت این نشانه ها با علائمی ملموس خود را در بدن نشان می دهند تا به محض تغییرات در وزن با پزشک مشورت نمایید. پس توصیه می شود پیش از دریافت هرگونه رژیم غذایی و یا برنامه ورزشی به پزشک مراجعه کنید و آزمایش های تایید کننده سلامت بدن تان را در موقعیت فعلی دریافت کنید.

کاهش اشتهاء و در نقطه مقابل آن پرخوری هایی که کنترلی روی آن ندارید ممکن است به علت برخی عوامل روحی به عادت های نامناسب روزانه شما تبدیل شده باشد. افسردگی یا ناراحتی های عصبی از جمله مواردی هستند که تاثیر مستقیم بر رژیم غذایی شما دارند. پرخوری عصبی می تواند در زمان هایی که بدن نیازی به مواد غذایی نداشته باشد رخ دهد پس بررسی عوامل روحی و روانی را در اولویت برنامه خود قرار دهید.

برای رسیدن به اندام ایده آل چه راه کارهایی مفید است؟

 ورزش را تبدیل به عادتی روزانه کنید

برخی تبلیغات مخرب به ترویج باورهای غلط در بین بانوان می پردازند استفاده از قرص های چاقی/لاغری که بدون ورزش و فعالیت فیزیکی منجر به کاهش/افزایش چشمگیر وزن می شود تنها یک شعار تبلیغاتی است که قصد فریب شما را دارد. هیچ راه میان بری برای کاهش یا افزایش وزن بدون داشتن برنامه منظم ورزشی شما را به اندام ایده آل تان نخواهد رساند.

در زمان ورزش برای محافظت از بافت های پستان نیم تنه بپوشید

نباید دست یابی به وزن مناسب به همراه انجام فعالیت های ورزشی به مفهوم از بین بردن سلامتی دیگر قسمت های بدن در نظر گرفته شود. پیش از شروع ورزش تجهیزات لازم را متناسب با ورزش هایی که به بدن تان آسیب نمی زند تهیه کنید.

مثلا چنانچه عضوی از بدن شما قبلا آسیب دیده است با راهنمایی از مربی ورزشی تمرین های سبک را انتخاب نمایید تا با شروع فعالیت ها عضو آسیب دیده در بدن با تشدید درد، شما را از ادامه مسیر نا امید نسازد.

همچنین برای بانوان استفاده از لباسزیر مناسب ورزشی اهمیت زیادی برای حفظ سلامتی آنها در هنگام ورزش دارد. خوشبختانه در بازار فعلی لباسزیر های نخی، نیم تنه ها و سوتین های ورزشی با در نظر گرفتن سایزهای استاندارد عرضه می شود و این نگرانی که چاقی یا لاغری شما سبب محدودیت در انتخاب لباس زیر مناسب تان میشود از بین رفته است.

پیاده روی به تنهایی کافی نیست

در کاهش یا افزایش وزن پیاده روی تاثیر فوق العاده ای دارد. آهسته و تند راه رفتن علاوه بر افزایش تمرکز و سلامت روحی به کاهش اضطراب کمک بزرگی می کند اما برای رسیدن به اندام ایده آل بدون انجام تمرین های کششی و عضلانی غیر ممکن است. مثلا انباشته شدن چربی ها در قسمت پهلو و شکم نیاز به حرکت های کششی مخصوصی است که بهتر است در کنار پیاده روی به آنها بپردازید.

رژیم غذایی متناسب با آزمایش خون

در بالا به ضرورت انجام آزمایش خون و تایید صحت سلامتی جسمی پیش از برنامه رسیدن به وزن ایده آل اشاره کردیم اگر پزشک شما کمبود برخی از ویتامین ها را به شما اعلام کرد با راه حل ساده ای مواد اولیه لازم برای بدن تان را با رژیم متناسب آن جبران نمائید. معمولا پزشکان تغذیه با کاهش مواد قندی و چربی و افزایش میوه و سبزیجات در برنامه غذایی روزانه تان به تامین ویتامین های مورد نیاز بدن شما کمک خواهند کرد.

آب معجزه سلامتی

مصرف مایعات در طول روز علاوه بر دفع سموم از بدن به کاهش اشتها و مصرف خوراکی های غیر ضروری کمک خواهد کرد پس روزانه مقدار زیادی آب بنوشید.

رسیدن به وزن ایده ال بهتر است با در نظر گرفتن اصول پزشکی باشد تا از به خطر افتادن سلامتی شما جلوگیری نماید در اخر توصیه می کنیم تبلیغات رسانه ای برای یک مدل اندام مناسب را نادیده بگیرید و بپذیرید تفاوت در شکل و ظاهر بانوان همیشه جذاب است. وجود اعتماد به نفس و استفاده از روش های افزایش سلامتی همیشه مهمتر از بدست آوردن رضایت دیگران است.

با توجه به افزایش روز افزون از مشاوره های آنلاین برای همراهی در رسیدن به وزن ایده ال خود می توانید از خدمات پزشکان آنلاین استفاده نمایید. پس برای شروع از همین امروز شروع کنید.

نظر بدهید
رفتن به بالا