چطور نیم تنه مناسب خود را انتخاب کنیم؟

نیمتنه مناسب چطور تعریف می شود: هر پوشش دهنده قسمت کاپ که از حرکت پستان ها تا حد زیادی جلوگیری کند و یا در حین تحرک بدن بتواند جا به جایی پستان ها را به حداقل برساند.

اصلی ترین دلیل حساسیت در انتخاب سایز مناسب نیمتنه ها وجود همین ویژگی است به حداقل رساندن حرکت پستان ها در اثر فعالیت های ورزشی تا از دردهای احتمالی در این قسمت ها جلوگیری شود.

با تنوع در تولید نیم تنه ها و متفاوت بودن استانداردهای هر تولیدکننده ای (اعم از داخلی و خارجی ) انتخاب سایز دستخوش تغییرات زیادی شده است پس با استفاده از یک نام مثل (مدیومM) نمی توانیم انتظار داشته باشیم تمامی نیمتنه ها با این سایز مناسب شما باشد. در اینجا اضافه کردن این نکته الزامی است طبقه بندی سایز نیم تنه ها از سوتین ها کاملا متفاوت است با صورت اندازه های (مدیوم/لارج/ایکس لارج و ….) دسته بندی می شوند.

در این مقاله قصد داریم راهنمایی های انتخاب یک نیم تنه ورزشی مناسب را معرفی نماییم.

نیم تنه ورزشی براساس فعالیت مورد نظر

برای انتخاب نیمتنه مناسب ابتدا باید نوع فعالیت خود را مشخص نمایید. لباسزیر های ورزشی مثل نیمتنه ها به میزان تاثیرگذاری ورزش بر بدن به سه سطح پوشش دهی (کم-متوسط-زیاد) طبقه بندی شده اند. هر چه میزان انجام فعالیت های ورزشی شدیدتر باشد احتمالا نیاز بیشتری به محکم نگه داشتن بالاتنه خود خواهید داشت.

پوشش دهی

نوع فعالیت

ویژگی ها

کم

پیاده روی

یوگا

آموزش حرکت های قدرتی

پیلاتس سطح سبک

بندها و نوارهای باریک

بدون تنظیم گر نوار روی کاپ

معمولا بدون کاپ هستند

مدل آنها چسباندن سینه به دیواره قفس سینه است.

متوسط

پیاده روی تند

اسکی

دوچرخه سواری

پیلاتس سطح متوسط

نوار و بند های کمی پهن

مدل های پددار

مدل پشت قهرمانی

زیاد

دویدن

دوچرخه سواری در کوهستان

تمرینات عضلانی

بند های پهن

دارای کاپ و اسفنج

مدل پشت قهرمانی

انتخاب سایز نیم تنه ها

به صورت کلی لباسزیرهای ورزشی مانند نیم تنه ها و سوتین ورزشی بهتر است کمی سفت تر از سوتین های معمولی باشد. بانوان در طول عمر خود به دلایل مختلف (کاهش/افزایش ناگهانی وزن، دوران بارداری، دوران قاعدگی، تغییرات ناگهانی هورمونی) با تغییرات سایز کاپ مواجه خواهند شد. پس خرید سوتین یا نیم تنه های ورزشی همیشه با انتخاب سایز مناسب یک چالش همیشگی است.

در مورد نیم تنه ها به دلیل تنوع محدود در سایز این انتخاب ساده تر خواهد بود. معمولا اندازه دور سینه از روی برجستگی مهمترین اندازه در انتخاب سایز سوتین ها به شمار می رود.

ما در توضیحات هر مدل از نیم تنه دخترانه یا نیم تنه زنانه با درج جدول سایزبندی خریداران محترم را در انتخاب سایز مناسب خود راهنمایی نموده ایم.

برای اندازه گیری دقیق اندازه دور سینه از روی برجستگی سینه می توانید از طریق عکس های درج شده در مقاله انتخاب دقیق سایز به وسیله متر سایز خود را ارزیابی نمایید.

سوتین های باندی جایگزین کاپ در نیم تنه ها

استفاده نشدن از بند بر روی سوتین های باندی این زمینه را فراهم می کند تا بتوانید آنها را در زیر نیم تنه خود به عنوان نگهدارنده پستان ها استفاده کنید. معمولا در طراحی سوتین باندی ها در قسمت کاپ از ابر نازک استفاده شده است و با زیر نیمتنه ها قرار گرفتن پوشش دهی بالاتنه را در سطح بسیار بالایی قرار می دهند و برای اجتناب از حرکت پستان ها انتخاب مناسبی هستند.

چطور از نیم تنه اسپرت در دو سطح ورزشی استفاده کنیم؟

یکی از تنوع های جدید و کاربردی در تولید نیم تنه ورزشی وجود کاپ و پد های متحرک است. با قابلیت جا به جایی این کاپ و پد ها شما می توانید در حرکت های ورزشی سبک از نیم تنه راحتی استفاده کنید و در زمان حرکت های سنگین تر ورزشی کاپ یا پدها را در قسمت کاپ ها جایگذاری نمایید.

نحوه نگهداری از نیم تنه ها

کیسه شست و شو

نحوه شست و شو لباس زیر ها همیشه براستحکام و قدرت ماندگاری آنها تاثیر مستقیم دارد. لوله کردن قسمت کاپ ها در نیم تنه ورزشی یک اشتباه بدون جبران است. درست است که اسفنج های جایگذاری شده در قسمت کاپ ها از انعطاف پذیری مطلوبی برخوردار هستند اما لوله کردن آنها در زمان شست و شو به همراه مواد شست و شو تاثیر مخربی بر آنها می گذارد و از دوام پد و کاپ ها کاسته می شود.

بهترین راه حل در زمان شست و شو نیم تنه ها

  •  شست و شو دیر هنگام کاپ و پد هاست

  • استفاده از کیسه شست و شو لباسزیر

  • استفاده از پودر شست و شو کمتر

  • استفاده از مایع شست و شو یا شامپو ها

نکته تعریق بدن همیشه به آستر بیرونی نیم تنه ها جذب می شود پس بهتر است در زمان شست و شو پد و کاپ ها را کاملا از نیمتنه جدا نمایید.

نظر بدهید
رفتن به بالا