عمر مفید سوتین ها چقدر است؟

تخمین مدت زمان استفاده از سوتین ها یکی از سوال های پر تکرار بانوان در زمان خرید است. دانستن عمر مفید استفاده از سوتین ها دغدغه ای سالانه برای هر خانمی محسوب می شود.

افزایش قیمت لباسزیرها، پیدا کردن لباسزیر راحت و مناسب، تنزل یافتن مواد اولیه مرغوب و دلایل بسیار دیگر می تواند خرید سوتین را تبدیل به دغدغه ای ناخوشایندبرای بانوان کند. در این مقاله سعی داریم مدت زمان استفاده از سوتین ها را با توجه به تجارب خریداران با شما به اشتراک بگذاریم.

انتخاب نوع سوتین مهمترین معیار برای تخمین زمان از بین رفتن سوتین ها در نظر گرفته می شود. مثلا اگر از طبقه سوتین های نخی بدون اسفنج استفاده می کنید احتمال از بین رفتن تار و پود لباسزیر تان در اثر شست و شو بیشتر خواهد بود.

سوتین های نخی بیشتر در معرض پوسیدگی در اثر شست و شو هستند

به طور کلی سوتین هایی که بعد از پوشیدن آن احساس راحتی می کنید بیشتر از شش ماه نمی تواند به عنوان یک لباسزیر مرغوب ایستادگی ابتدایی بالاتنه را تضمین کند.

معمولا وقتی از پوشیدن سوتینی احساس راحتی بیشتری دارید مسلما از سایر سوتین های دیگر بیشتر آنها را مورد استفاده قرار می دهید در نتیجه میزان شست و شو هم متناسب با آن افزایش پیدا می کند و در بازه زمانی شش ماهه امکان باز شدن الیاف کششی لباسزیر وجود دارد و بهتر است به فکر خرید سوتینی تازه باشید.

بیشترین عمر مفید لباسزیرها مربوط به سوتین هایی با پارچه ساتن و از نوع الیاف پلاستیک است. این مدل از سوتین ها به دلیل خاصیت کشسانی کمتر از سایر سوتین ها خراب می شوند. البته اگر در زمان پوشیدن آن احتیاط کنید و فنر آن را زودتر موعد درنیاورید یا در زمان شست و شو به جای تیز و برنده ای مثل رخت آویز گیر نکند.

سوتین های اسفنجی به دلیل داشتن ابر نازک در کاپ ها به محض خروج فنر حالت خوش فرمی  خود را از دست می دهند اگر مایل نیستید که در بازه زمانی کوتاه تر از شش ماه برای تهیه سوتین اسفنجی تازه اقدام به خرید کنید پس در زمان شست و شو از کیسه های مخصوص لباسزیراستفاده کنید و یا به نسبت سوتین های گیپوری و نخی کمتر آنها را بپوشید.

سوتین های فانتزی، دکلته و گیپوری ها بیشتر از سایر سوتین ها برای شما ماندگاری دارند علت اصلی آن هم استفاده زمان کمتری از آنهاست.

نکته قابل توجه در مورد سوتین ها استفاده کاربردی آنها برای بانوان است. سوتین ها علاوه بر خوش فرم نشان دادن بالاتنه نقش محافظت کننده از بافت های ظریف پستان را به عهده دارند و با پوشیدن آنها خطرهای احتمالی همچون افتادگی سینه، درد در پستان ها بر اثر تحرک حتی جلوگیری از گردن درد را در آنها کنترل می کند و مانع هرگونه آسیب جدی به بالاتنه آنهاست پس تعویض سوتین های شل و از بین رفته در فواصل کوتاه پس از استفاده اقدامی جدی و مناسب برای سلامتی آنها در نظر گرفته می شود.

بنابراین در زمان خرید سوتین بیشتر به راحتی، خوش فرم نشان دادن و قدرت نگهدارندگی بالاتنه توجه خود را جلب کنید چون زمان عمر مفید آنها اغلب بین شش تا دوازه ماه در نظر گرفته می شود.

راه حل های پیشنهادی برای افزایش عمر سوتین ها

  •  در زمان شست و شو از مواد شوینده کمتری استفاده کنید
  • حتما لباسزیرهای نازک و اسفنجی های حالت دار را در کیسه شست و شو قرار دهید
  • جهت خشک شدن سوتین ها آنها را از قسمت بند سوتین آویزان کنید
  • در زمان شست و شو با ماشین لباسشویی تفکیک سازی رنگ سوتین ها را رعایت کنید
نظر بدهید
رفتن به بالا