پنج دلیل انتخاب بادی زنانه

پیش ازخرید لباس زنانه یکسره مثل بادی ها این سوال ایجاد می شود که دلیل انتخاب بادی زنانه چیست و چه کاربردهایی دارد.

اگر بخواهیم به لباسزیر زنانه مشابه بادی ها در گذشته نگاهی بیاندازیم شورت ها و گن های زنانه جز اولین دسته از بادی های جذب با قابلیت اتصال قزن ها در قسمت فاق بودند. شورتهای گِنی اغلب از بالای شکم برای خوش فرم نشان دادن قسمت شکم و پهلو استفاده می شدند. در نگاهی گذرا به تاریخ مخصوصا در کشورهایی شبیه انگلستان که زنان مجبور به استفاده از کرست ها به عنوان لباسزیر بودند ریشه این فرم دهی به اندام را گرایش زنانه تاریخی خواهیم دید که از دیرباز تاکنون همراه آنها بوده است.

فرم دهی به اندام به دلیل بیرون زدگی قسمت بالای شکم موجب شد تا از گن ها ارتفاع بیشتری انتظار داشت و در صنعت تولید لباسزیر زنانه گن های یکسره  محبوبیت خود را در بازار کسب نمود که از بالای شکم (قسمت کاپ ها) تا انتهای قسمت فاق به وسیله قزن هایی شبیه سوتین زنانه به یکدیگر متصل می شدند. وجود این قزن ها مانع از بیرون زدگی گن ها از شلوار و یا مانع مناسبی برای اجتناب از لول شدن گن ها در قسمت بالای شکم بود.

این گن های یکسره اندام زنانه را به صورت صاف و شکستگی های اندام آنها را مانند قوس کمر به زیبایی در لباس مجلسی نشان می داد اما تنها یک دسته خاص از خانم ها از گن های یکسره استفاده می کردند.

محکم بودن الیاف پارچه تولید شده در گن های یکسره برای برخی از بانوان غیر قابل تحمل بود و از سویی به دلیل نداشتن افزایش وزن و بافت چربی اضافه در قسمت شکم و پهلو استفاده از این لباسزیرها در خانم ها کاهش چشمگیری داشت.

صنعت لباسزیر برای افزایش فروش و از طرفی تنوع در سَبک لباسزیرزنانه به طراحی گن های یکسره با الیافی ظریف همچون نخ و گیپور تغییری سازنده در مدل های جدید خود با نام بادی زنانه ایجاد نمود.

بادی زنانه حال به کالایی جذاب و ضروری برای زیبایی اندام زنانه مبدل گردیده بود و هر خانمی به خرید این مدل از لباسزیرها برای داشتن ظاهری شیک و زیبا علاقه مند شده بود. در حقیقت بادی زنانه با شکل یکسانی همچون گن های یکسره از قسمت کاپ ها تا فاق را پوشش می دادند و برای استایل هایی که شلوار و دامن روی لباس قرار می گرفت انتخابی مناسب به شمار می آمدند.

بادی های زنانه اکنون با تنوعی از جنس پارچه و مدل های مختلف در بازار عرضه می شوند و حالا می توانیم از آنها به عنوان یک لباس مجلسی استفاده نماییم.

لباس مجلسی که با نام بادی به قیمت ارزان تر و با کارایی بیشتر در دسترس قرار دارد فرم قابل توجهی به اندام ها می دهد و شبیه تاپ ها و لباس های آستین بلند از بالای شکم بیرون نمی زند و لازم نیست هر بار برای استفاده از آنها هزینه و زمان را صرف اتو نمودن آنها کنید با قابلیت جذب بودن آنها همیشه حالت کشی به خود دارد و به محض پوشیدن آنها احساس راحتی و شیک بودن خواهید داشت.

برخی از بادی های زنانه به صورت فانتزی طراحی شده و بیشتر از الیاف تور، گیپور کشی تشکیل شده است تا در زمان های خاص مانند لباس خواب زنانه مورد استفاده قرار بگیرد.

گروهی دیگر از بادی زنانه به صورت ساده و نخی در زیر لباس مجلسی جهت فرم دهی به اندام بانوان کاربرد ویژه ای در شیک بودن آنها دارد.

بادی های مجلسی تفاوت زیادی با شومیز زنانه ندارند، مثلا یک نمونه از جذاب ترین نوع بادی ها آستین پفی است که شما با پوشین آن این تصور را برای دیگران ایجاد می نمایید که یک شومیز زیبا و متفاوت را انتخاب نموده اید تا یک لباس بادی.

گاهی وجود قزن ها در قسمت فاق شکایت برانگیز است، مثلا زمانی که قسمت ران پاهای شما حالت تو پُر و تپلی باشد. در پاسخ به این مسئله ابتدا به آن اشاره خواهیم کرد که فرم برش دهی قسمت کشاله ران در بادی ها نسبت به تمامی شورت ها و شلوارها متفاوت است و حلقه قسمت ران ها شبیه بیکینی و مایوها با برشی گرد و بزرگ زمینه اصطحکاک پارچه با پوست را در این نواحی از بین برده است و شما در زمان پوشیدن بادی ها در قسمت فاق احساس راحتی خواهید داشت اما چنانچه حساسیت ویژه ای به نبود قزن در قسمت فاق دارید می توانید از بادی های بلند تر یا بدون قزن استفاده کنید.

ورزشکاران در شاخه های ورزشی همچون باله استفاده از بادی را بیشتر از سایرین پرکاربرد می دانند زیرا شاخه های ورزشی پر تحرک نیاز به لباسی جذب و بدون جا به جا شدن در زمان انجام تمارین ورزشی دارد.

در آخر به پنج دلیل انتخاب بادی ها اشاره خواهیم کرد:

1.فرم دهی و زیبا نشان دادن اندام

2.جلوگیری از لول شدن در قسمت شکم و پهلو

3.تنوع در مدل و طرح ها متناسب با موقعیت های مختلف مثل لباسزیر برای لباس مجلسی

4.مقرون و به صرفه بودن نسبت به لباس مجلسی

5. عدم جا به جایی در زمان تحرک به دلیل قزن های متصل کننده در قسمت فاق

نظر بدهید
رفتن به بالا