ده مدل از سوتین های پرکاربرد را بشناسیم

کمد شما همیشه باید انواع مختلفی از سوتین ها را داشته باشد در واقع هر کدام از فرم های بدن به سوتین خاص خودش نیاز دارد و البته تنوع در لباس ها هم باعث می شود تا برای هر لباس یک سوتین شیک داشته باشید تا آن را به همراه یک شورت ست نمایید.

کاربرد سوتین ها معمولا در فرم دهی و محافظت از بافت پستان ها معرفی شده است اما تنوع در این طبقه از لباسزیرها به دلیل نوع بدن افراد و همانطور که اشاره کردیم ضرورت به داشتن آنها برای ست نمودن با لباس های مختلف است.

در مرحله قبل از آشنایی با مدل های سوتین انتخاب سایز سوتین مناسب یک دغدغه بسیار بزرگ برای خانم هاست مخصوصا اگر بخواهند بهترین انتخاب و خرید سوتین را از فروشگاه لباسزیر آنلاین داشته باشند.

پیش از این ما در مقاله انتخاب سایز سوتین مفصل در مورد اندازه گیری دقیق و جدول راهنمای سایز صحبت کرده ایم اگر تمایل به دانستن اطلاعات دقیق سایز خود داشتید می توانید اطلاعات کامل تری را در مورد نحوه اندازه گیری سایز خود در این مقاله بخوانید.

حالا به معرفی کوتاهی از مدل های مختلف سوتین ها می پردازیم. ما قصد داریم در این مقاله شما را برای داشتن سوتین مناسب برای خود راهنمایی نماییم پس همراه ما باشید.

1. سوتین های پوش آپ (جَکدار)

همانطور که از اسم این سوتین ها مشخص است فرم دهی از طریق ابر فشرده داخل کاپ از وظایف این مدل از سوتین هاست.

اسفنج های فشرده معمولا در قسمت پایین کاپ، گوشه های کاپ بالاتنه را به صورت خوش فرمی به سمت بالا نگه می دارند. سوتین های جکدار معمولا به دو حالت جکدار کامل و نیمه جکی تقسیم می شوند.

سوتین های جکدار کامل با داشتن حجم اضافه ای از ابر فشرده برای خانم هایی با سایز کاپ بهترین انتخاب هستند.

استفاده از سوتین های جکدار برای چه لباس هایی مناسب است؟

لباس های یقه باز

لباس های مجلسی

2. سوتین های اسفنجی یا پَد دار (Padded-Bra)

یک سوتین راحتی برای استفاده روزانه حتما با نام سوتین اسفنجی در بین خانم ها رایج است و تقریبا هر خانمی یک سوتین اسفنجی در کمد خود دارد. سوتین هایی که با لایه نازک ابر به فرم دهی کامل کاپ ها کمک می کنند و حداقل یک سایز بالاتنه را از فرم واقعی بیشتر نشان می دهند.

معمولا این سوتین ها با شورت ها می توانند ترکیبی از شورت و سوتین اسفنجی جذابی برای هم خانمی باشند.

3. سوتین تی شرت (T-shirt Bra)

سوتین هایی که از نام آنها پیداست برای لباس های جذب مخصوصا استفاده روزانه مانند زیر تاپ و تیشرت مناسب هستند. جنس آنها اغلب از ابر بسیار نازک و برای استفاده روزانه طراحی و تولید شده اند.

4. سوتین بدون بند یا دکلته

اگر لباس مجلسی یقه باز دارید یا از دیدن بند سوتین ها از زیر تاپ نگرانی دارید بهتر است از سوتین های اسفنجی دکلته بدون بند استفاده کنید.

این سوتین ها با داشتن لایه نازک ابر فرم بالاتنه را زیباتر می کنند و اغلب بدون بند یا با بند نامرئی مورد استفاده قرار می گیرند.

5. سوتین بالکنی (Best Strapless Bras)

این مدل از سوتین ها مانند سوتین بدون بند یا دکلته کاپ های نیمه دارند و تمام قسمت سینه را کاور نمی کنند. بندهای متصل شده به کاپ با فاصله بیشتری نسبت به هم بر روی سرشانه قرار می گیرد.

همچنین ارتفاع قسمت کاپ نسبت به سایر سوتین ها کمتر است و همین ویژگی باعث می شود تا برای لباس های یقه باز انتخاب مناسبی باشند.

پیشنهاد ما به خانم هایی که اندازه دور سینه از روی برجستگی کمتر از 95 دارند این است که از این مدل استفاده کنند متاسفانه این مدل از سوتین ها برای خانم هایی با سایز سوتین 85 به بالا انتخاب مناسبی محصوب نمی شود.

6. سوتین گیپوری (Lace Bra)

یک شورت و سوتین مجلسی که کاربردهای زیادی دارد. یکی از پر طرفدارترین سوتین ها طبقه گیپوری ها هستند. این مدل به دلیل راحتی و تنوع معمولا جذابیت ویژه ای نزد خانم ها دارد.

الیاف تور و گیپور به خودی خود دارای طیف وسیعی از رنگ و طرح هستند از این رو شما در یک مدل سوتین می توانید رنگ ها و طرح های متنوعی را پیدا کنید که همه گی به زیبایی بالاتنه شما کمک زیادی می کنند.

این مدل فاقد اسفنج و گاهی فنر هستند و برای استفاده روزانه انتخاب خوبی می توانند باشند.

7. سوتین برلت یا همان نیمتنه گیپوری (Berlett Bra)

اگر از کت های کوتاه یا پیراهن مردانه برای استایل خود استفاده می کنید باید بدانید این مدل از نیمتنه ها که از الیاف گیپوری تهیه شده اند بسیار برای شما مناسب هستند.

در ترند های سال های اخیر شاهد افزایش محبوبیت این مدل نیمتنه ها در میان دختران جوان هستیم. تنوع در رنگ و طرح های پارچه این مدل از سوتین ها به همراه راحتی که در زمان پوشیدن احساس می شود ویژگی منحصر به فردی را به این مدل ها اختصاص داده است.

8. نیمتنه ورزشی (Sport Bra)

چنانچه ورزش را به عنوان یکی از عادت های مثبت روزانه در خود میبینید استفاده از نیمتنه های ورزشی جزء پرکاربرد ترین لباسزیرهای روزانه شما محسوب می شوند.

به دلیل اهمیت ویژه ای که نیمتنه های ورزشی در طبقه لباسزیرهای زنانه داشتند ما به صورت اختصاصی در مورد نیم تنه ها قبلا مقاله ای را تهیه کرده ایم برای دیدن اطلاعات بیشتر از نیمتنه ها اینجا کلیلک کنید.

9. سوتین پلانچ

این مدل از سوتین ها برای خانم هایی که لباس مجلسی یقه باز به صورت U  یا V می پوشند، مناسب است. زیرا فاصله بین دو کاپ زیاد بوده و بندها به صورت بلند روی شانه قرار گرفته اند.

10. سوتین های ژله ای

این دسته از سوتین ها برای لبای هایی مناسب است که پشت آن باز و یا یقه آن به صورت قایقی است. یقه های قایقی یا دکلته بسیار باز هستند و وجود هرگونه بند و یا قسمت کاپ از آن ها زیبایی لباس را از بین می برد. در نظر داشته باشید پددهای ژله ای هم مانند سوتین ژله ای از الیاف سلیکونی تهیه شده اند که به قسمت داخل بر روی بدن می چسبد و برای لباس های نازک و حریر مناسب است.

پدها و سوتین ژله ای قسمت کاپ را پوشش داده و برجستگی سینه ها را از زیر لباس مخفی می کند.

نظر بدهید
رفتن به بالا