طبقه بندی در لباس زیر زنانه را بشناسیم

این مقاله را با شرح کوتاهی از یک اتفاق آشنا شروع می کنیم، پیش از رفتن به مهمانی لباس مجلسی خود را انتخاب کردید درست در همان لحظه که با عجله در حال پیدا کردن لباس زیر مناسب برای لباس مجلسی خود هستید متوجه می شوید رنگ یا مدل سوتین یا شورت شما مناسب آن لباس نیست اما چون زمان کافی برای خرید لباس زیر ندارید از همان مدل های قبلی استفاده می کنید و در تمام طول شب از روی نگرانی خود را در آینه مرتبا بررسی می کنید در واقع  به جای لذت بردن از مهمانی و داشتن اوقات خوب دغدغه اصلی تان لباس زیری است که مناسب لباس شما نبوده، پیشنهاد مناسب برای رفع چنین نگرانی هایی چیست؟

اگر موقعیت ذکر شده در بالا شرح یکی از دغدغه های شما هم بوده بهتر است با یک طبقه بندی اساسیِ لباسزیرها که مجموعه پلتمد به معرفی آن به صورت اختصاصی پرداخته نگاهی بیاندازید:

سوتین ها:

سوتین های مخصوص لباس های روشن

سوتین های مخصوص لباس های تیره

سوتین های مخصوص لباس های جذب

سوتین های مخصوص لباس های یقه باز

سوتین های مخصوص ورزش

سوتین های راحتی

سوتین های فانتزی

شورت ها:

شورت های مخصوص لباس های مجلسی

شورت های مخصوص لباس های روشن

شورت های مخصوص دوران پریودی

شورت های مخصوص لباس های ورزشی

شورت های مخصوص لباس های جذب

شورت های مخصوص استفاده روزانه

شورت های فانتزی

سوتین ها از گذشته تاکنون علاوه بر محافظت از بافت های ظریف پستان ها نقش فرم دهی به بالاتنه در لباس های مجلسی را در بانوان به عهده دارند. پس این فرض که مثلا یک سوتین اسفنجی می تواند برای تمام لباس ها مناسب باشد اشتباه است.

با توجه به تنوع مدل لباس ها و کابردی بودن برخی از سوتین ها داشتن یک نمونه از هر کدام برای خانم ها امری ضروری است. حال که طبقه بندی لباس زیر ها را معرفی کردیم به شرح مختصری از هر طبقه می پردازیم.

سوتین های مخصوص لباس های روشن

اگر مراسم ازدواج شما نزدیک باشد مهمترین لباسِ رنگ روشن را به تن خواهید کرد. استفاده از سوتین های رنگ روشن مخصوصا سفید یکی از ضروری ترین دسته از سوتین های کاربردی است. معمولا برای لباس های مجلسی سفید از سوتین اسفنجی و یا سوتین دکلته که بدون بند یا با بند نامرئی قابل پوشیدن است استفاده می شود. سوتین های رنگ نود که شامل رنگ های نزدیک به پوست بدن هستند طیف مناسبی از سوتین ها برای لباس های رنگ روشن می باشند.

نمونه سوتین راحتی رنگ نود

دکلته های مشکی با وجود کش های پهن در قسمت زیر کاپ بهترین انتخاب برای لباس مجلسی های رنگ تیره هستند. برای لباس مجلسی های تیره وجود یک سوتین رنگ مشکی کافیست. سوتین جک دار یا سوتین های پوش آپ که سایز کاپ را بیشتر از اندازه واقعی آن نشان می دهند انتخاب مناسبی برای لباس های رنگ تیره هستند.

سوتین های مخصوص لباس های جذب

لباس های جذب ممکن است در دو دسته رنگ های روشن و تیره قرار بگیرند مدل سوتین شما به اندازه رنگ آن اهمیت زیادی دارد. سوتین هایی که کاپ کامل دارند انتخاب مناسبی برای این دسته از لباس ها هستند. کاپ های کامل شامل انواع مدل های سوتین نخی، گیپوری و یا اسفنجی می باشد. پیشنهاد ما استفاده از سوتین اسفنجی بدون جک (ابر فشرده) یا مدل کاپی است که تمام قسمت سینه را پوشش دهد. در لباس های جذب لبه های کاپ باید به صورت فیت به بدن بچسبد پس به یاد داشته باشید سوتین های مخصوص لباس های جذب را کاملا فیت با قسمت کاپ خود انتخاب نمایید.

سوتین های مخصوص لباس های یقه باز

برخلاف سوتین های مناسب لباس های جذب که باید قسمت کاپ را به صورت کامل پوشش دهد، سوتین های مخصوص لباس های یقه باز بهتر است به صورت نیمه باشد. سوتین اسفنجی مدل بالکُنی، سوتین دکلته، سوتین چسبی و همینطور سوتین های نامرئی که کاپ به صورت کاملا شیشه ای و بدون رنگ است انتخاب مناسب این مدل از لباس ها هستند. به خاطر داشته باشید که سوتین هایی انتخابی شما برای این مدل از لباس ها باید یا به صورت خیلی جذب به بدن بچسبد و نگهدارندگی توسط کاپ ها صورت بگیرد یا از طریق بند نامرئی متصل به کاپ بالا بودن قسمت کاپ تنظیم شود تا چیزی از سوتین از روی لباس مجلسی قابل دیدن نباشد.

سوتین های مخصوص ورزش

انتخاب سوتین برای ورزش از حساسیت بیشتری نسبت به سایر سوتین ها برخوردار است دلیل این موضوع افزایش میزان تحرک و جا به جایی پستان ها در زمان ورزش است. با توجه به اینکه بافت های ظریف در پستان ها با حرکت های ورزشی امکان آسیب دیدن دارند بهتر است از سوتین های محکم با قدرت نگهدارندگی بالا استفاده کنید. البته شاخه ورزشی که برای خود انتخاب می کنید اهمیت سوتین ورزشی را مشخص می کند. مثلا اگر در خانه ورزش های سبک و روزانه انجام می دهید سوتین نخی هم می تواند پوششی مناسب در زمان ورزش برای شما باشد اما اگر ورزش هایی همچون پیلاتس، دویدن، یا حرکتهای سنگین برای تقویت عضله ها را انجام می دهید بهتر است از نیم تنه ورزشی یا سوتین ورزشی با دسته ها و قسمت بند عریض استفاده نمایید.

سوتین های راحتی

این دسته از سوتین ها برای استفاده روزانه و در زمان طولانی است بهترین انتخاب سوتین نخی با الیاف کتان و پنبه است که معمولا ضد حساسیت می باشند و تعریق بدن را به وسیله الیاف مناسبی که دارند جذب می کنند. سوتین اسفنجی مدل تیشرت، سوتین فنردار، سوتین گیپوری که الیاف نازک و راحتی دارند در این دسته طبقه بندی می شوند.

سوتین های فانتزی

اگر برای زنانگی خود ارزش زیادی قائل باشید حتما تنوع در لباس زیر مخصوصا سوتین ها برای شما اهمیت زیادی دارد انتخاب سوتین هایی با مدل های خاص و حتی راحتی برای خواب جزء سوتین فانتزی پر طرفدار برای خانم ها محسوب می شود. مثلا سوتین هارنس که با وجود بند باریکی روی کاپ به زیبایی بالاتنه شما کمک زیادی می کند. سوتین هارنس اغلب به دو صورت اسفنجی و گیپوری در بازار عرضه می شود.

با توجه به بررسی دقیق سوتین های مناسب لباس های مجلسی و رنگ روشن باید بدانید که شورت های مخصوص لباس های روشن و مجلسی هم باید رنگ های روشن و بسیار جذب باشند.

خیلی از خانم ها از لباس های مجلسی با الیاف براق ساتن استفاده می کنند این مدل از لباس های به دلیل نازک بودن الیاف پارچه به راحتی خطوط لباس زیر را نشان می دهند بهترین انتخاب برای این دسته از لباس ها شورت های لیزری و بکلس است. شورت لیزری با نداشتن اثری از رد دوخت بر روی پارچه لباس زیر شما را پنهان نگه می دارد.

در تنوع مدل های شورت لیزری به دو گروه شورت های ساده با الیاف نخی و شورت های لامبادا با الیاف نخی و کشی می توان اشاره نمود که قدرت انتخاب شما را برای اسن دسته از شورت ها بیشتر کرده است.

شورت های مخصوص دوران پریودی

در هر ماه یک دوره کوتاه با نام دوره عادت ماهانه یا پریودی در تقویم سیکل زنانه وجود دارد. نبود اثری از لکه های خون روی پارچه و بیرون نزدن آن بر سطح لباس مهمترین دغدغه بانوان در طول این دوران است استفاده از شورت های بهداشتی که با لایه نازک ضد آب این امکان را فراهم می کند تا بانوان بدون نگرانی از عبور هر گونه لکه از شورت های راحت و مناسب با نام شورت بهداشتی یا شورت پریودی استفاده نمایند.

شورت های مخصوص لباس های ورزشی

استفاده از لِگ ها، شلوارک های کوتاه ورزشی زمینه وجود این طبقه را در لباسزیرها فراهم می کنند اگر برای شما در زمان ورزش راحتی و جذب تعریق بیشتر از دیده شدن خطوط شورت ها مهم است می توانید از شورت های نخی لیزری که فاقد خط دوخت هستند یا شورت های جذب و شورت گنی استفاده کنید اما در صورتی که دیده نشدن خطوط لباس زیر از اهمیت ویژه ای برایتان برخوردار است از شورت بکلس نخی، شورت لامبادا اسپرت، استفاده کنید. شورت لامبادا یا بکلس با کوتاه بودن عرض فاق سبب زیبایی اندام شما و البته محو خطوط شورت بر روی لباس می شود.

شورت های مخصوص لباس های جذب

اگر پوشیدن دامن های فیت جز عادت های معمول شما در مهمانی ها باشد بهتر است از شورت های پادار، شورت های گنی، شورت نخی که کش آن در زیر کشاله ران ها قرار می گیرد استفاده نمایید.همچنین انتخاب شورت های بکلس و لیزری هم در این طبقه مناسب هستند.

شورت های مخصوص استفاده روزانه

مهمترین سوال بانوان در زمان خرید اینترنتی لباس زیر انتخاب شورت مناسب استفاده روزانه است. شورت روزانه حتما باید احساس راحتی را در زمان پوشیدن به شما منتقل کند. شورت های تنگ و کوتاه مناسب این طبقه نیستند. اگر اطراف شکم و پهلو چربی های انباشه شده داشته باشید شورت های فاق بلند نخی انتخابی ایده آلی برای شما محسوب می شوند. ویژگی اصلی شورت های روزانه جذب فوق العاده در رطوبت است در حقیقت الیاف پارچه این دسته از شورت ها باید رطوبت به جا مانده از تعریق و یا شست و شو را به راحتی جذب کنند.

شورت های فانتزی

شورت های فانتزی معمولا به شورت هایی با الیاف متفاوت گیپور، تور، حریر، ساتن گفته می شود. شورت هایی که علاوه بر متفاوت بودن الیاف مدل های متنوعی دارند. شورت لامبادا بند نازک، شورت هایی با فاق کوتاه، شورت  هایی با عرض فاق کم در این طبقه قرار می گیرند.

نمونه شورت لیزری

نظر بدهید
رفتن به بالا