5 دلیلی که باید تاریخ دقیق شروع پریودی را بدانیم

اطلاع از تاریخ دقیق دوره های قاعدگی نه تنها می تواند شما را از لکه های تصادفی روی لباس نجات دهد، بلکه کمک می کند تا سلامت قاعدگی خود را بهتر بتوانید کنترل کنید.

تا به حال برای شما پیش آمده که در حال آماده شدن برای تعطیلات باشید و ناگهان متوجه شوید که پریود شدید؟

اگر این تجربه برای شما هم مشترک باشد نشان دهنده آن است که اطلاع زود هنگام از سیکل قاعدگی می تواند راه حل مناسبی باشد. این کار نه تنها شما را از نظر ذهنی آماده می کند بلکه از کار سختِ پاک کردن لکه ها بر روی لباس به دلیل وجود غافلگیر کننده پریودی جلوگیری می کند.

پیش از معرفی برنامه های مناسب گوشی برای ثبت دوران پریودی پیشنهاد ویژه ما برای رهایی از نگرانی وجود لکه بر روی لباسزیر در دوران پریودی استفاده از شورت بهداشتی است. این شورت ها با داشتن محافظ داخلی در بین آستر داخلی و خارجی پشت شورت ها مانع از رد شدن لکه ها بر روی لباس می شود.

چرا باید زمان دقیق پریودی خود را بدانیم؟

اطلاع از دوره قاعدگی پنج مزیت فوق العاده دارد:

1.می تواند به شما کمک کند تا روحیه خود را مدیریت کنید

اگر فکر می کنید که دوره های پریودی فقط با PMS (سندروم پیش از قاعدگی) همراه هستند در اشتباه هستید. در طول چرخه قاعدگی تغییرات هرمونی برای شما ادامه خواهد داشت و این تغییرات هورمونی می تواند منجر به تغییر خلق و خوی زنان در دوران قاعدگی  شامل تحریک پذیری ، استرس و اضطراب شود.

اطلاع قبلی از تاریخ قاعدگی به شما کمک می کند تا این تغییرات را بهتر بشناسید و توانایی مدیریت آنها را داشته باشید. از آنجا که این تغییرات خلقی در طی هر سیکل قاعدگی تکراری است ، شناخت قبلی آنها می تواند برای شما آمادگی قبلی ایجاد نماید.

2. می تواند به شما کمک کنداز بارداری ناخواسته جلوگیری کنید

حدس و یا اطلاع قبلی از زمان شروع پریود به شما کمک می کند دوره تخمک گذاری خود را بشناسید. این دوره بارور زمانی است که احتمال بارداری شما بیشتر از بقیه روزها در ماه است. بنابراین اگر نمی خواهید باردار شوید ، می توانید برای محافظت بیشتر از رابطه جنسی در این دوره خودداری کنید و یا آن را به صورت محافظت شده انجام دهید.

3. می تواند احتمال بارداری شما را افزایش دهد

از آنجا که تخمین تاریخ شروع پریودی به شما کمک می کند تا دوره تخمک گذاری خود را شناسایی کنید ، می توانید در صورت تمایل در این زمان نسبت به بارداری اقدام نمایید.

4- آگاهی کلی می تواند سلامتی شما را افزایش دهد

دوران پریودی چیزهای زیادی را در مورد سلامتی جسمی تان به شما می گویند، اگر مشکلی در بدن شما ایجاد شود سبب اختلال در چرخه قاعدگی تان می شود. بنابراین می توانید با استفاده از ثبت این علائم و اطلاع دقیق از زمان پریودی سلامتی خود را بهتر شناسایی کنید.

اگر عادت ماهانه شما طبیعی نیست ، ممکن است بخواهید برای برطرف سازی هرگونه بیماری به پزشک مراجعه کنید. علاوه بر این، ثبت تمام جزئیات دوره قاعدگی به شما کمک می کند تا اطرافیان بتوانند شما را در طول این دوره بهتر درک کنند.

 5- به درک بهتر چرخه قاعدگی شما کمک می کند

در حالی که متوسط ​​چرخه قاعدگی 28 روز است، اما از فردی به فرد دیگر این عدد متفاوت است. وقتی شروع به ثبت جزئیات چرخه قاعدگی خود می کنید، به شما کمک می کند چرخه منحصر به فرد خود را بهتر درک کنید. هرچه چرخه قاعدگی خود را بیشتر بشناسید و بتوانید محاسبه سیکل قاعدگی خود را حدس بزنید کنترل بیشتری روی آن دارید و احتمالاً هنگام رسیدن آن غافلگیر نخواهید شد. علاوه بر این، می توانید وجود قاعدگی منظم و یا نامنظم خود را نیز تشخیص دهید.

باتوجه به حجم روزافزون از اپلیکیشن ها برخی از آنها مربوط به ثبت همین علائم در دوران پریودی است. اگر اپلیکیشن ثبت دوره پریودی روی تلفن خود ندارید می توانید از امروز آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

اگر این مقاله شما را متقاعد کرده است که از زمان دوره پریودی خود هر ماه مطلع شوید و از خود می پرسید که از کدام یک از برنامه های قابل نصب بر روی گوشی استفاده کنید: پیشنهاد ما به شما:

اپلیکیشن اندروید  تقویم من – Period Tracker‏

 اپلیکیشن (IOS) Period Tracker Period Calendar

وب سایت  ایمپو

نظر بدهید
رفتن به بالا