سوتین پرسی چیست؟

سوتین پرسی چیست؟
سوتین هایی که فاقد هرگونه رد دوختی در قسمت کاپ باشند را اصطلاحا سوتین های پرسی می گویند. این مدل از سوتین ها به دلیل راحتی و نازک بودن قسمت کاپ در بین بانوان طرفداران زیادی دارد.
سوتین های پرسی نخی اغلب دارای فنر هستند که این ویژگی به زیبایی بالاتنه کمک زیادی می کند.

طبقه بندی سوتین های پرسی

  • سوتین های نخی پرسی
  • سوتین های ساتن پرسی
  • سوتین های تور و گیپور پرسی
سوتین های نخی پرسی
سوتین های نخی پرسی هماهنطور که از اسم آنها پبداست از الیاف نخی تولید شده است این دسته از سوتین پرسی به صورت سوتین تک و ست سوتین و شورت نخی در بازار عرضه می شود.

دوام سوتین های پرسی نسبت به جنس و الیاف آنها متفاوت است مثلا سوتین پرسی نخی به دلیل استفاده از الیاف نازک نخ پنبه بیشتر از سایر مدل های سوتین پرسی در معرض شل شدن و یا خراب شدن قرار می گیرد. دلیل اصلی آن هم استفاده بیشتر و شست و شو آنها در گذر زمان است.

اگر سوتین پرسی را با استفاده از کیسه شست و شو با پودر کم و آب سرد شست و شو دهید می توانید از فرسودگی بافت پارچه در گذر زمان جلوگیری کنید.

سوتین های تور و گیپور پرسی

سوتین پرسی تور و گیپوری اغلب به عنوان سوتین فانتزی زنانه در بین بانوان شناخته می شود طرح و تنوع مدل در این دسته از سوتین ها به دلیل تنوع پارچه بیشتر از سایر سوتین های پرسی است.

سوتین های توری و گیپور پرسی بدون فنر انتخاب مناسبی برای استفاده روزانه هستند. راحتی و فرم دهی این سوتین ها موجب می شود تا زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرند.

 

سوتین های ساتن پرسی

سوتین های ساتن پرسی از الیاف مصنوعی یا ابریشم تولید شده است اغلب به دلیل شفافیت و براق بودن جنس آن ها زیبایی خاصی به لباس زیر می دهد. سوتین های پرسی ساتن به دلیل محکم بودن الیاف آنها به دو دسته فنردار و بدون فنر تقسیم می شوند.

این سوتین ها به تنهایی و بدون وجود فنر در زیر کاپ توانایی بالا نگهداشتن سینه ها را به خوبی دارد و اغلب برای لباس مجلسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از نظرات بانوان در مورد سوتین پرسی

از سو تین های پرسی راضی هستین؟

اگه سینه هات خوشفرمه و سایزشم خوبه بپوش. من چون سینه هام کوچیکه تو مهمونی حتما ابری میپوشم

سوتین های پرسی بیشتر برای استفاده روزانه مناسب است دلیل اصلی آن میزان سبکی و راحتی است که در زمان پوشیدن آنها احساس می کنید در صورت علاقه مند بودن به این دسته از سوتین ها می توانید سوتین پرسی با الیاف ساتن را برای لباس مجلسی استفاده کنید.

در روزهای گرم و تابستانی سوتین راحتی محسوب می شود مخصوصا اگر از جنس گیپور و تور باشد زیرا منافذ باز در این پارچه ها مانع از تعریق شده و امکان ورود و خروج هوا را ایجاد می کند.

بانوانی که فرم سینه ها برجستگی قابل توجهی دارد می توانند از چسب های پوشاننده سینه (چسب سینه) استفاده کنند تا برآمدگی در قسمت کاپ را پنهان سازند. البته این پیشنهاد در زمانی مناسب است که سوتین پرسی برای لباس جذب و در مهمانی استفاده شود در غیر اینصورت سوتین پرسی می تواند احساس راحتی در زمان پوشش ایجاد کند.

نظر بدهید
رفتن به بالا