لباسزیر مناسب روزهای گرم

با گرم تر شدن هوا و افزایش تعریق بدن این سوال برای بانوان پیش خواهد آمد که در روزهای گرم چه لباس زیری مناسب است.

افزایش دما افزایش تعریق

یکی از راه های خروج سموم از بدن به وسیله تعریق است پس لباسزیری که بتواند تعریق را خوب جذب کند از اهمیت زیادی برخوردار است.
در صورت درست جذب نشدن تعریق و وجود رطوبت در لباسزیرها مخصوصا شورت ها احتمال رشد باکتری و قارچ ها افزایش می یابد.
الیاف نخی مناسب ترین پارچه برای تولید لباسزیرهای روزهای گرم و شرجی است. سوتین و شورت هایی که درصد بیشتر تولید آنها الیاف نخی است می تواند به خوبی تعریق را جذب نماید.

بهترین سوتین های نخی

یک واقعیت در مورد الیاف نخی و لباس زیر های تولید شده از این الیاف همیشه وجود دارد آن هم از دست دادن حالت اولیه و شل شدن الیاف پارچه در گذر زمان است.

با استفاده از شست و شو فرسودگی بافت پارچه های نخی انکار ناپذیر خواهد بود از این رو برخی از تولید کنندگان لباسزیر سوتین های گیپوری و توری را با یک لایه اضافه نخی تولید می کنند.
این ابتکار سبب می شود فرم سوتین ها در اثر شست و شو تغییری چشمگیر نداشته باشد همچنین آستر داخلی در قسمت کاپ ها وجود هرگونه حساسیت را برطرف سازد.

سوتین ها مناسب پوست های حساس در روزهای گرم

حساسیت پوستی در روزهای گرم معمولا بیشتر از همیشه خود را نشان می دهد از این رو پیشنهاد می شود در صورت داشتن حساسیت پوستی حتما از لباسزیر های نخی و ضد حساسیت استفاده نمایید.

لباسزیر مناسب ورزش در فصول گرم

معمولا در باشگاه ها سیستم تهویه هوا مانع از گرم شدن محیط می شود اما با شروع تمرین های ورزشی و با افزایش دمای بدن تعریق هم بیشتر می شود. پس نیمتنه های نخی یک نیاز ضروری در روزهای گرم محسوب خواهد شد.

انتخاب مناسب ترین شورت روزانه در روزهای گرم

خوشبختانه تنوع شورت ها در بازار به قدری زیاد است که می توانید با توجه به سلیقه و سایز خود شورت نخی مناسب خود را تهیه کنید فقط برای تجربه خریدی راحت تر نکات زیر را هنگام سفارش شورت روزانه رعایت نمائید.

1. کیفیت الیاف پارچه در اولویت انتخاب شما باشد.
2. شورت روزانه نباید خیلی جذب و تنگ باشد.
3. فاق شورت حتما باید با آستر نخی پوشیده شده باشد.
4. بهتر است شورت هایی که رنگ ثابت دارند را انتخاب نمایید.
5. قدرت لکه بری مناسبی داشته باشد.
6. انعطاف پذیری پارچه باید جز ویژگی های اصلی لباسزیر روزانه شما باشد.

تعویض لباسزیر در روزهای گرم باید چگونه باشد؟

بعد از انتخاب لباسزیر مناسب باید به مدت زمان استفاده از آنها هم دقت نمایید. وقتی بیرون از خانه فعالیت می کنید و بیشتر در معرض گرمی هوا هستید بهتر است به محض رسیدن به خانه دوش بگیرید و لباسزیر خود را تعویض نمایید.
تعریق بدن و جذب آن توسط لباس زیر مانع از انتشار بوی بدن نمی شود و استفاده طولانی مدت از یک لباسزیر زمینه آلودگی باکتریایی را افزایش می دهد.

اگر بیشتر زمان خود را در منزل سپری می کنید تعویض لباسزیرها یک روز در میان و یا هر روز انتخابی معقولانه است.

چطور عمر لباس زیر خود را بیشتر کنیم؟

با توجه به تعویض زودهنگام سوتین و شورت ها میزان شست و شو آنها هم افزایش می یابد و این امر سبب کاهش عمر لباس زیر ها می شود. سوال اینجاست که چه راه حلی به طولانی شدن عمر لباس زیر ها اضافه می کند.

1. شست و شو با دست

استفاده از ماشین لباس شویی یعنی لباس زیر ها به مدت طولانی باید مورد شست و شو قرار بگیرند در حالی که اگر آنها را با دست بشورید زمان کمتری در معرض شستشو قرار می گیرند.

2. استفاده از پودر و مایع شست و شو کمتر

از یاد نبرید سوتین و شورت هایی که خیلی زود و در اثر تعریق تعویض می شوند نیازی به پودر زیاد ندارند استفاده از مایع و پودر کمتر دوام بیشتری را برای لباس زیر ها فراهم می سازد.

نظر بدهید
رفتن به بالا