4 دلیل ضروری که باید از نیمتنه ها در هنگام ورزش استفاده کنیم

درست است که نپوشیدن سوتین ها می تواند برای شما احساس راحتی ایجاد کند ولی نداشتن آن در زمان ورزش و یا کارهای سخت می تواند به بافت پستان ها آسیب وارد کند.

وقتی شما درحال انجام حرکات ورزشی باشید نمی توانید از بی حرکت ماندن پستان ها اجتناب کنید و با هر حرکت ورزشی تمام اعضاء بدن شما تحت تاثیر انجام حرکات ورزشی حجم سنگینی از تکان ها را متحمل می شوند این موضوع در مورد پستان ها بیشتر مورد توجه این مقاله قرار گرفته است.

چرا باید در زمان ورزش از نیمتنه ها استفاده کنیم؟

1. اجتناب از آسیب رساندن به بافت پستان ها

صرف نظر کردن ازپوشیدن نیم تنه ها در زمان ورزش  در حقیقت به معنی عدم محافظت از بافت پستان هاست، اگر این سوال برای شما هم پیش آمده که این امر چطور احتمال خواهد داشت نیاز داریم تا از اجزا تشکیل دهنده پستان ها اطلاعات بیشتری بدست آوریم.

در قسمت بالاتنه (سینه ها) عضله ای وجود ندارد و هر یک از پستان ها از 15 الی 20 بخش تشکیل شده که اصطلاحا به آن ها لوب گفته می شود. این بافت های به هم متصل شده در حین پریدن، دویدن و ورزش نیاز به پوششی برای محافظت دارند تا از آسیب احتمالی به آنها جلوگیری شود.

2. از وجود دردهای احتمالی جلوگیری می شود

نیم تنه و یا سوتین های ورزشی یک محافظت کننده مناسب برای تمامی نواحی در قسمت بالاتنه محسوب می شود. نیمتنه ها معمولا علاوه بر پوشش دهی قسمت کاپ ها، قسمت پشت مانند کتف ها را نیز در برمی گیرند. همچنین ترکیب شده از کش های پهن بر روی شانه ها هستند، دقیقا همانند قوز بندهای طبی تمام قسمت های  پشت را تحت پوشش خود قرار می دهند. این پوشش از ایستادن به صورت قوز، یا خم شدن زیاد به سمت جلو جلوگیری می کند و در نهایت منجر به ایجاد وضعیت درست بدنی شما در هنگام ورزش می شود و دردهای احتمالی در قسمت پشت و گردن را کاهش می دهد.

3. دچار کمردرد نخواهید شد

همانطور که در بالا اشاره کردیم، قرار گرفتن وضعیت صحیح بدن در هنگام ورزش امری مهم در جهت اجتناب از دردهای احتمالی در نظر گرفته می شود. تحمل وزن پستان ها از طریق پوششی همچون نیم تنه ها و سوتین های ورزشی برای شما آسان تر خواهد بود. اگر استفاده نکردن از آنها ها را ترجیح می دهید علاوه بر تغییر وضعیت بدن و خم شدن به جلو از طریق قوز کردن فشار مضاعفی را بر قسمت کمر وارد می کنید و خطر احتمال به امراض مربوط به ستون فقرات در گذر زمان  شما را بیشتر تهدید خواهد کرد.

4. به زیبایی استایل شما کمک میکنه

خودتان را در حال ورزش تصور کنید زمانی که قسمت بالاتنه خود را از طریق یکی از نیمتنه ها پوشش داده اید حتی دیگر نیازی به پوشیدن تاپ ورزشی هم نخواهید داشت، امروزه نیم تنه ها مشابه تاپ های نیمه طراحی و تولید شدند تا شما در زمان پوشیدن آنها علاوه بر احساس راحتی خوش استایل تر به نظر برسید. البته ما اعتقاد داریم نیم تنه های ورزشی شبیه محرک بزرگی عمل می کند تا شما با پوشیدن آنها انگیزه خود را نسبت به داشتن برنامه ورزشی طولانی مدت حفظ کنید.

 اگر توانستیم شما را به داشتن محافظی ایمن در زمان ورزش متقاعد کنیم پس همین امروز نیمتنه مورد علاقه خود را سفارش دهید :

نظر بدهید
رفتن به بالا